7 мая 2014 г.

Александр Вовк дал интервью немецкой "Дойч Велле"


Профспілковий активіст шахти "Росія" Олександр Вовк прибув на лікування до Києва. В Інституті нейрохірургії, йому призначили курс інтенсивної терапії. Гірник погодився дати інтерв'ю DW.

- Пане Вовк, як ви зараз почуваєтеся?
- Голова йде обертом, важко тримати рівновагу, цілий час тягне в одну сторону. Лікарі сказали, що в мене кілька переламів верхньої щелепи та струс мозку.

- Хто були ті люди, що вас полонили?
- Їх було близько десятка бойовиків з автоматами та символікою "Донецької народної республіки" (ДНР). Одні в балаклавах і зеленій плямистій уніформі, інші в чорному. Двоє - точно не місцеві. Вони виглядали, як чеченці.

- Вони так представилися?
- Ні, але я служив в армії з чеченцями і добре знаю, як вони виглядають. З-поміж інших були місцеві, з Новогродовки. Двоє з кримінальних кіл. Ще один, на жаль, колишній активіст нашої гірничої профспілки… Всі нападники були озброєні. Вони перестріляли з автоматів собак, кілька куль влучили у вікно сусідньої хати, звідти вибігли перелякані діти, дуже кричали… Мене та трьох моїх товаришів схопили, жбурнули обличчям додолу, зв'язали руки, запхали в мікроавтобус і повезли до обласної адміністрації в Донецьк.

- Як вони пояснили ці свої дії?
- Ми теж їх питали, за що ви нас б'єте? Вони кричали, що ми бандерівці і що ми проти народу. Коли приїхали до обладміністрації, нас повели через той натовп, що там стоїть перед входом. Потім побиття продовжилося всередині, на другому чи третьому поверсі. Там знову мене повалили лицем у підлогу і почали бити ногами в голову. Після того я і маю отаке лице, як зараз…

- Чого вони від вас хотіли?
- Я цілий час їм доводив, що я простий шахтар-пенсіонер, і що я не розумію, чого вони від мене хочуть. Вони вилучили в мене гроші та пенсійне посвідчення. А коли вивчили його і встановили мою особу, почали звинувачувати в тому, що я нещодавно був у Києві. Я їм пояснював, що їздив на запрошення голови нашої Незалежної профспілки гірників. І що, як заступник голови Незалежної профспілки гірників на шахті "Росія", мав на це право. Але там народ був геть неадекватний. Кричали, що треба підтримувати їх, а не "бендеровскую власть". Вони не могли нас так просто відпустити, бо це така ціла програма залякування місцевого населення і так по всіх містах області.

- Це залякування спрацьовує?
- Значною мірою так. Хоча по всіх містах є такі, що продовжують спротив. В нашому місті ми чинили спротив, розповсюджували серед шахтарів інформацію про загрози, які несе їм цей сепаратистський рух. Пояснювали, що це кримінальні злочинці та крадії, які просто хочуть позбутися будь-якого контролю з боку влади, бо їм такий контроль невигідний. Серед шахтарів дуже мало прихильників приєднання Донбасу до Росії, бо нам вдалося їх переконати, що в такому разі держава вже не буде давати дотації шахтам по 300-400 гривень на кожну тонну вугілля, шахти за місяць закриються і роботу втратять сто тисяч шахтарів.

- Чи змінилася ваша позиція після того, як вам заподіяли таку шкоду здоров'ю?
- Ні, мені не хочеться зупинятись. Але в мене є багато претензій до центральної влади в Києві. Щось вони дуже довго чухаються. Нам потрібна активна роз'яснювальна робота з центру, щоби протистояти російській пропаганді. Треба негайно поставити на місце кримінальників, що зараз є активістами ДНР, щоби припинився терор і залякування населення. Щоби людей не наймали на акції ДНР.

- Як і хто їх наймає?
- Пропонують гроші: за пару годин постояти з прапором - 50-100 гривень. А кілька днів тому, коли сепаратисти в Донецьку штурмувала обласну прокуратуру, в нас вербували людей за тисячу гривень на день. Здебільшого на це ведуться ті, хто не в ладах із законом. Саме на них робиться ставка. Керівник бойового крила ДНР в нашому місті Василь Базявкін відсидів вісім років в тюрмі.

- Чи можна сподіватись на те, що місцева міліція покладе цьому край?
- Не можна. Нас брутально і незаконно затримали за сто метрів від міського відділку міліції. Там всі про це знали і ніяк на ці безчинства не відреагували. Мені дуже дивно, як таке може бути в ХХІ столітті. Бойовики ДНР діють, як ефіопські пірати, тільки під російським прапором. Я хочу звернутися до Путіна і сказати йому, що мені дуже не сподобалося, що мене катували бойовики ДНР саме під російським прапором. Те, що робить зараз на нашій землі Москва - це політика державного тероризму.

3 комментария:

 1. Анонимный10 мая 2014 г., 19:42

  посмотрите Все внимательно на это фото и другие фото этого ублюдка его писюны под глазами не кажутся фальшивими не естественно и с иневой ну просто перебор
  а где отёки и гематомы ?
  мой знакомы получил точно тек же люлей но он только на 8ой день немного правым глазом начал видеть
  а это чмошник печалька блядь дешово-фальшивая

  ОтветитьУдалить
 2. Анонимный23 мая 2014 г., 19:02

  А кроме интервью могбы еще и зад немцам полизать, а они далибы ему пирожков или на пирожки! Продажная СУКА , мало ему! И ваш бандеровский писака скоро получит по заслугам!

  ОтветитьУдалить
 3. Анонимный23 мая 2014 г., 19:06

  В такую рожу грех не врезать,мало дали, всех профсоюзов на помойку , они предатели шахтеров!

  ОтветитьУдалить