14 июл. 2014 г.

Злочинність «молодшає»

В усі часи актуальною була проблема злочинності і дуже боляче спостерігати, що з кожним роком обличчя злочинності «молодшає».

Зростанню молодіжної злочинності сприяють ряд негативних соціальних явищ – відсутність власного житла, майна, достатньої освіти, професії, досвіду спілкування, недостатність уваги з боку сім'ї, пропаганда культу сили, грошей, ідеалізація та романтизація злочинного світу на телебаченні.

В 2014 році по обліку в Селидівському міжміському відділі кримінально-виконавчої інспекції, який виконує рішення суду відносно осіб засуджених до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, пройшло 273 особи, з яких 203 – особи молодіжного віку та 5 неповнолітніх.

З усіма засудженими, які перебувають на обліку в кримінально-виконавчій інспекції проводиться індивідуальна профілактично-виховна робота, роз’яснюються наслідки у разі скоєння повторних злочині, порушення громадського порядку. З метою формування у підоблікових мотивації до праці, у засуджених з'ясовується наявність робочої спеціальності та потреба у її набутті, проводиться роз'яснювальна робота, щодо необхідності працевлаштування.

Не працюючим засудженим для ознайомлення надаються переліки вакансій на підприємствах міст Селидове та Новогродівки, які щомісяця оновлюються та надаються до МВ КВІ Селидівським та Новогродівським міськими центрами зайнятості. Не працюючим засудженим видаються направлення до центрів зайнятості.

Проблема злочинності дітей – це передусім проблема суспільства та держави, тому роботі з неповнолітніми приділяється особлива увага і проводиться вона спільно із представниками служб у справах дітей, відділу культури, відділу з питань фізкультури та спорту міської ради, відділу кримінальної міліції у справах дітей Селидівського МВ (з обслуговування міст Селидове та Новогродівка), центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділу освіти міської ради, міського центру зайнятості населення, громадських та релігійних організацій.

В підрозділі забезпечений захист прав та основних свобод дитини, організовуються та проводяться культурно-масові та просвітницькі заходи.

Так, до Дня захисту дітей 27.05.2014 року, запрошеним до кримінально-виконавчої інспекції неповнолітнім роз’яснені права і основні свободи дитини, надані поради щодо організації змістовного дозвілля, обговорені питання самореалізації, проведені відеолекторії про шкідливість, наркоманії, алкоголю і тютюнопаління, надані практичні рекомендації відносно звільнення від залежності, приділена увага питанням насилля в сім’ї, також неповнолітнім вручені солодощі.

Головна мета спільних зусиль органів влади, КВІ, закладів освіти, ССД, ЦСССДМ та ВКМСД МВ ГУМВС - забезпечення постійної, послідовної профілактичної роботи з підлітками та їх батьками, зниження ризиків скоєння правопорушень, недопущення порушень прав дитини, залучення до соціальної реабілітації неповнолітніх засуджених фахівців служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, освітніх закладів, інших представників органів державної влади та недержавного сектору, які опікуються питаннями роботи з дітьми.

Я. Криштопа
Інспектор Селидівського МВ КВІ

Комментариев нет:

Отправить комментарий