18 дек. 2014 г.

Спільна діяльність кримінально-виконавчої інспекції з державними та громадськими організаціями в роботі з засудженими неповнолітніми та молоддю в м.Новогродівка

Усім відомий вислів: "Діти - наше майбутнє". Проте не завжди суспільство при виборі пріоритетів і стратегії розвитку керується потребами й нагальними проблемами саме цієї вікової категорії населення.

Питання економіко-політичного характеру начебто вирішуються, але рівень злочинності серед дітей та молоді, на жаль, залишає бажати кращого.

Багато засуджених зазнали падіння і розчарування в собі й в очах навколишніх. Вони придушені тягарем провини, гіркоти, сорому, гніву, озлоблення. Усе це разом виключає будь-яку можливість надії повернення до кращого майбутнього.

З метою самосвідомого відновлення правопорушників у відповідному соціальному статусі й дотримання їхніх прав і законних інтересів кримінально-виконавча інспекція активно розвиває партнерство з державними та громадськими організаціями. Це здійснюється шляхом проведення круглих столів, конференцій, укладення договорів, угод та протоколів про спільні наміри.

Новогродівською КВІ укладено договори про співпрацю зі Службою у справах дітей Новогродівської міської ради, Новогродівським  міським центром  зайнятості населення, а також угоду про співробітництво із Новогродівським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Згідно з останньою реалізується програма «Соціальний супровід неповнолітніх і молоді, які умовно засуджені». Сутність програми полягає в організації соціально-педагогічних досліджень для визначення мотивації злочинів, факторів агресивної поведінки умовно-засуджених дітей, проведенні лекцій, психотренінгів з метою профілактики наркоманії, алкоголізму, протиправної поведінки.

Спеціалістами центру проводився профілактичний захід з для підлітків та молоді на тему: «Неділя жахів». Протягом неділі в центрі проводились відео лекторії з метою профілактики шкідливих звичок: «Сповідь наркоманки», «Про ВІЛ/СНІД», «Смерть хлопчика», «Шкідливим звичкам – «ні»», «Не помились з мрією».

Питання працевлаштування є важливим моментом у ресоціалізації засуджених. Тому актуальною є співпраця кримінально-виконавчої інспекції з Новогродівським міським центром зайнятості населення. На основі укладеної угоди вживаються спільні заходи щодо вирішення питання працевлаштування осіб.

Останнім часом значно зросла кількість дітей з алко- та наркозалежністю і, як результат, збільшилася кількість тяжких злочинів, розбійних нападів, зроблених підлітками. У роботі з такими засудженими велике значення мають профілактичні заходи, які здійснюються спільно з міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, видання пропагандистської літератури про наслідки вживання алкоголю і наркотиків та паління, читання лекцій і проведення занять-бесід з метою соціалізації особи.

До соціальної роботи з підобліковими активно залучаються представники громадських та релігійних організацій. Так, наприклад, Новогродівська кримінально-виконавча інспекція уклала угоди з Церквою Християн Віри Євангельскої «Спасіння». Ця співпраця спрямована на профілактику та запобігання наркоманії і впровадження терапевтичної програми для реабілітації наркозалежних осіб, засуджених до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, їхню ресоціалізацію.

Кримінально-виконавча інспекція має на меті перевиховання і, як наслідок, виправлення засуджених та свідоме їх повернення до здорового, нормативного, правослухняного життя.

Ю.Еськова
Інспектор КВІ

Комментариев нет:

Отправить комментарий