20 янв. 2015 г.

Про діяльність кримінально-виконавчої інспекції м.Селидове в 2014 році

Протягом 2014 року по облікам Селидівського міжміського відділу кримінально-виконавчої інспекції пройшло 409 осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та осіб притягнутих до адміністративної відповідальності, що на 88 осіб менше ніж за аналогічний період 2013 року.

Із числа осіб, що пройшли по обліку 378 осіб складають засуджені до кримінальних покарань, не пов'язаних з позбавленням волі та 31 особа притягнута до адміністративної відповідальності.

На кінець звітного періоду на обліку у Селидівському міжміському відділі кримінально-виконавчої інспекції перебуває усього 183 особи, у тому числі:

- засуджених до виправних робіт – 11;

- засуджених до громадських робіт – 20;

- засуджених до позбавлення права займати певні посади – 10;

- звільнених від відбування покарання з випробуванням – 141;

- притягнутих до адміністративної відповідальності у вигляді громадських робіт – 1.

За порушення порядку і умов іспитового строку та покладених судом обов’язків в Селидівський та Новогродівський міські суди направлене 21 подання на скасування звільнення від відбування покарання з іспитовим строком.

У період відбування покарання засудженими до покарань не пов’язаних з позбавленням волі скоєно 8 нових злочинів.

Усі засуджені, які знову стали на злочинний шлях, це особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням:

- 7 осіб з числа засуджених, які вчинили нові злочини – чоловіки. У структурі злочинців за віком до 35 років – 5 осіб. 4 особи скоїли повторні злочини у стані алкогольного сп’яніння. 6 осіб раніше були засуджені, з них 5 до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. За кваліфікацією злочинів: 3 – середньої тяжкості, 5 – тяжкі злочини.

6 осіб з числа засуджених, які вчинили нові злочини, не працювали або не мали постійного місця роботи.

До основних причин та умов, що сприяють скоєнню засудженими злочинів протягом відбування покарання, можливо віднести:

- високий ступінь їх кримінальної зараженості;

- особисті моральні якості засуджених, не бажання з їх боку ставати на шлях виправлення;

- зловживання алкоголем;

- вживання наркотичних засобів та психотропних речовин;

- небажання працювати.

Протягом 2014 року за ухилення від відбування кримінального покарання у виді громадських робіт за ст. 389 КК України, в порядку скасування іспитового строку та за скоєння нових злочинів, до місць позбавлення волі направлено 18 осіб.

З метою профілактики повторної злочинності серед осіб, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі КВІ взаємодіє з державними та громадським організаціями: Селидівським МВ ГУМВС України в Донецькій області, спостережними комісіями, центрами соціальних служб сім’ї дітей та молоді, центрами зайнятості, учбовими закладами, службами у справах дітей, спільно з якими із засудженими проводилися просвітницькі заходи, надавалася правова інформація та проводилася правороз'яснювальна робота, індивідуальні консультації з особами, які мають труднощі соціальної адаптації, надавалася гуманітарна допомога.

Пріоритетні напрями діяльності в 1 кварталі 2015 при організації діяльності кримінально-виконавчої інспекції:

1. Суворе дотримання вимог законодавства та відомчих нормативних актів при виконанні покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, адміністративних стягнень, здійсненні контролю за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням.

2. Створення ефективної системи профілактики правопорушень з боку осіб, які відбувають покарання не пов’язані з позбавленням волі, налагодження взаємодії із правоохоронними органами щодо покращення стану індивідуально-профілактичної роботи із засудженими.

3. Розширення кола державних та недержавних організацій, що долучаються до діяльності, спрямованої на забезпечення соціально-психологічного, педагогічного та профілактичного впливу на засуджених, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції.

4. Висвітлення позитивних питань та інформування громадськості про шляхи виконання кримінальних покарань у засобах масової інформації.

Ю.В.Еськова
Інспектор КВІ

Комментариев нет:

Отправить комментарий