5 мар. 2015 г.

«Стоп насильству!»

В Селидівській кримінально – виконавчі інспекції перебуває на обліку 5 неповнолітніх, засуджених до позбавлення волі з іспитовим строком з них: 3 засуджені за тяжкий злочин, скоєний у групі, 2 за злочин середньої тяжкості скоєний самостійно. Виховуються у неповних сім'ях – 3, з них – 2 в неблагополучних сім'ях, 4 неповнолітні навчаються професійних ліцеях Донецької області де продовжують освіту та отримують спеціальність.

До проведення виховної роботи із неповнолітніми залучаються працівники соціально-психологічної служби, педагоги і психологи.

Найбільше бажання батьків – бачити своїх дітей веселими і щасливими. Та на жаль, не всі діти живуть в царстві добра, теплоти, турботи і уваги. Життя – не завжди суцільна казка для дітей. А причини цьому різні життєві обставини. Найгірше, звичайно, це коли батьки забирають у дітей дитинство своєю негативною поведінкою, пиячать, ведуть аморальний спосіб життя, не виконують своїх батьківських обов'язків. Сьогодні дуже часто ми чуємо про те, що насильства в сім’ї не повинно бути.

Найстрашніше те, що рамки сімейного насильства виходять за межі дому – і розширюють їх діти, які потерпають від насильства в сім’ї, скоюючи жорстокі вчинки по відношенню до своїх однолітків. Тож, найбільш гостро проблема насильства в сім’ї постає у неповнолітніх громадян, які не маючи відповідного обсягу інформації, не можуть звернутися за допомогою.

Проблема сімейного насильства надзвичайно важлива передусім тому, що сім’я є основою суспільства і повинна перебувати під особливим захистом держави. Насильство й жорстокість у сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в ній, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом. Майнове розшарування суспільства, зниження рівня життя значної частини населення України, соціально-побутова невлаштованість, безробіття, негативно відбивається на мікрокліматі в родині, призводить до різкого зниження рівня культури сімейного спілкування, до загострення сімейних конфліктів і провокує виникнення сімейного неблагополуччя. Щоб залікувати душевну травму, психіку дитини, що постраждала від побоїв, потрібен час, щоб вилікувати фізичні ушкодження, але ще більше часу і зусиль потрібно для того щоб відновити бажання жити.

Весна - пора року, яка несе тепло, нові події і сподівання. І не тільки від сонячного проміння, а й від доброти, щирості й сердечності людей. Тож не будемо байдужим до проблем, з якими живуть діти та стояти осторонь їх проблем. Необхідна тісна співпраця з громадськими організаціями, з педагогічними колективами школи, медичними закладами, щоб кожна дитина почувала себе захищеною законом та повноцінним членом суспільства.

Н.Броднікова
Інспектор Селидівської кримінально - виконавчої інспекції

Комментариев нет:

Отправить комментарий