13 апр. 2015 г.

Виправлення та ресоціалізація засуджених як пріоритетні напрямки діяльності Новогродівської кримінально – виконавчої інспекції

Для виконання кримінальних та адміністративних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, в Україні створена та діє у кожному районі міста, області та країни служба під назвою „Кримінально - виконавча інспекція”.

Даний орган виконавчої влади підпорядкований Державній пенітенціарній службі України, який відповідно до законодавства здійснює діяльність з виконання покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, тобто покарання, альтернативні позбавленню волі. Крім цього, кримінально-виконавча інспекція здійснює контроль за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, а також звільнених від відбування покарань вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років.

На обліку Новогродівської кримінально-виконавчої інспекції перебуває 36 засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

Наша інспекція співпрацює з Селидівським МВ ГУМВС України в Донецькій області, Новогродівським центром соціальних служб у справах дітей та молоді, службою у справах дітей Новогродівської міської ради, центром зайнятості населення та громадськими формуваннями, спільно з якими здійснюється індивідуально - профілактична робота із засудженими, проводяться перевірки за місцем їх мешкання.

На теперішній час на обліку в Новогродівській КВІ перебуває 36 осіб засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, з яких 7 мають постійне місце роботи та працевлаштовані, 2 мають інвалідність. 10 засуджених не працевлаштовані. 9 осіб працюють за усною домовленістю.

З числа перебуваючих на обліку осіб: 4 особи взагалі не мають професії, 4 - мають неповну середню освіту, 10 - середню освіту, 20 – середньо-спеціальну освіту, 2 – вищу.

КВІ ознайомлює засуджених, які перебувають на обліку, про наявність актуальних вакансій на підприємствах, установах, організаціях міста, направляє до центру зайнятості не працевлаштованих осіб для надання їм допомоги у вирішенні питання працевлаштування; сприяє професійному навчанню осіб з урахуванням потреб ринку праці регіону; сприяє проведенню профорієнтаційної роботи серед засуджених, в першу чергу молоді.

На теперішній час в Новогродівському міському центрі зайнятості населення на обліку перебувають 3 засуджені особи, з них 2 особи молодіжного віку.

5 лютого 2015 року відбулась визначальна подія в історії кримінально-правової політики нашої держави. В цей день Верховною Радою України прийнятий ЗУ «Про пробацію», який є наслідком необхідності реформування Державної кримінально-виконавчої служби України та приведення її у відповідність із міжнародними нормами. Популярність пробації у сучасних умовах визначається значним потенціалом попередження рецидиву злочинів, економічною доцільністю для суспільства, а також моральною цінністю, яка дозволяє досягти мети кримінальної політики найбільш гуманними засобами

Ключовою відмінністю майбутньої пробації від існуючої в Україні системи виконання покарань, альтернативних позбавленню волі, є її соціальна складова, яка включає заходи соціальної реабілітації засуджених, соціальної допомоги, ресоціалізації, заходи соціальної підтримки та контролю, що мають вирішити завдання попередження повторного вчинення нових злочинів.

Іншими словами, кримінально-виконавча інспекція згідно із законодавством сьогодні виконує в основному контрольну функцію. Впровадження пробації дозволить зосередити функції нагляду та соціально-виховної роботи (що передбачає й індивідуально-профілактичну роботу) із засудженими до альтернативних покарань у повноваженнях спеціального органу пробації.

Доцільність застосування інституту альтернативних покарань полягає в тому, що особа не ізолюється від суспільства, не втрачає суспільно-корисні зв’язки, а має шанс стати на шлях виправлення без застосування реальної міри покарання.

Кримінально-виконавча інспекція має на меті перевиховання і, як наслідок, виправлення засуджених та свідоме їх повернення до здорового, нормативного, правослухняного життя.

Ю.Еськова
Інспектор кримінально-виконавчої інспекції

Комментариев нет:

Отправить комментарий