6 авг. 2015 г.

Мати шанс на виправлення

Новогродівська кримінально-виконавча інспекція виконує покарання, не пов’язані з позбавленням волі, та здійснює контроль щодо осіб, засуджених до таких покарань, а саме: до виправних робіт, до громадських робіт, із забороною займати певні посади або займатися певною діяльністю, до обмеження волі, здійснює контроль за поведінкою осіб звільнених від відбування покарання з випробуванням.

Оскільки в Новогродівській КВІ перебувають на обліку 37 осіб, засуджених до різних видів покарань, найбільшу частину з яких займають особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням – 26 засуджених, то розглянемо даний вид засудження. 

Стаття 75 Кримінального кодексу України передбачає звільнення від відбування основного покарання з випробуванням. Якщо суд при призначенні покарання до обмеження або позбавлення волі на строк не більше п’яти років, враховуючи тяжкість злочину, особу винного та інші обставини справи, дійде висновку про можливість виправлення засудженого без ізоляції від суспільства, він може прийняти рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням. Неповнолітній може бути звільнений від відбування покарання з випробуванням лише у разі засудження його до арешту або позбавлення волі (згідно частини 2 статті 104 Кримінального кодексу України). 

При застосуванні такого звільнення обов’язково повинен бути встановлений іспитовий строк тривалістю від одного до трьох років, а для неповнолітнього – від одного року до двох років. На засудженого також покладаються певні обов’язки, вичерпний перелік яких установлюється законодавством.

Характер таких обов’язків та їх перелік передбачені частиною 1 статті 76 Кримінального кодексу України, а саме:

* попросити публічно або в іншій формі пробачення у потерпілого;

* не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції;

* повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи або навчання;

* періодично з’являтися для реєстрації в кримінально-виконавчій інспекції;

* пройти курс лікування від алкоголізму, наркоманії або захворювання, що становить небезпеку для здоров’я інших осіб.

Контроль за поведінкою таких засуджених та виконання покладених на них судом обов’язків здійснюється кримінально-виконавчою інспекцією. Водночас це положення свідчить про те, що перебування засудженого під контролем кримінально-виконавчої інспекції є ще одним обов’язковим елементом випробування.

Кримінально-виконавча інспекція регулярно проводить бесіди профілактичного характеру із засудженими особами щодо недопущення ними вчинень правопорушень та нових злочинів. У разі небажання засудженого ставати на шлях виправлення (засуджена особа систематично порушує громадський порядок, не виконує покладені судом обов’язки) кримінально-виконавча інспекція виносить таким засудженим письмові попередження та направляє подання до суду про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням (частина 2 статті 78 Кримінального кодексу України).

Протягом 1 півріччя 2015 року 5 засудженим винесені письмові попередження, та стосовно 2 осіб звільнених від відбування покарання з випробуванням до Новогродівського міського суду Донецької області направлені подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням.

Новогродівська кримінально-виконавча інспекція звертається до засуджених осіб, які перебувають на обліку в даному підрозділі, та їх родичів, яким не байдужа їхня доля. У житті трапляються різні обставини. Якщо людина оступилася, то це не означає, що вона не має шансу на виправлення. Не треба впадати у відчай. Якщо це трапилося, то виконуйте покладені судом на Вас обов’язки, не порушуйте громадський порядок, не вчиняйте нових злочинів, вчасно з’являйтесь на реєстрацію і іспитовий строк мине успішно.

Ю.Еськова
Старший інспектор Новогродівської КВІ
капітан внутрішньої служби 

Комментариев нет:

Отправить комментарий