10 окт. 2015 г.

Про Новогродівську кримінально-виконавчу інспекцію

У сучасному медіа - просторі нині багато інформації про виправні колонії, центри, арештні будинки. А от що таке кримінально - виконавчі інспекції (КВІ) й чим вони займаються - мало кому відомо.

Усі ці установи належать до однієї системи - Державної пенітенціарної служби України (ДПтС України), але виконують різні види покарань, передбачених ст. 51 Кримінального кодексу України, зокрема, покарань, що не пов’язані з позбавленням волі: позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи (як у кримінальному, так і в адміністративному порядку). КВІ здійснює контроль за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, а також звільнених від відбування покарання вагітних жінок та жінок, які мають дітей віком до трьох років.

Фінансування ж кримінально - виконавчих інспекцій не таке витратне для держави, а навіть навпаки. Наприклад, під час виправних робіт із суми заробітку засудженого відраховують до державного бюджету від 10 % до 20%. Протягом 2014-2015 року по обліку в Новогродівській КВІ пройшло 9 засуджених до виправних робіт, із заробітку яких до державного бюджету перераховано 27 487 грн.

А громадські роботи - це певна трудова допомога державі. Вони полягають у виконанні засудженими безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування (благоустрій населених пунктів, прибирання вулиць або вказаних засудженому територій, вирубування дерев, наведення порядку у парках, інших громадських місцях).

Протягом поточного року по обліку в Новогродівській КВІ пройшло 10 засуджених до громадських робіт та 6 порушників які притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді громадських робіт, якими було відпрацьовано - 1060 годин громадських робіт.

Зазвичай робота КВІ полягає у спілкуванні зі спецконтингентом, тобто особами, які ведуть хаотичний спосіб життя. І тому у громадських роботах є свої переваги як для населення, так і для засуджених, котрі замість того, щоб вживати спиртні напої та порушувати громадський порядок, зайняті корисною роботою.

В Україні кримінально - виконавчі інспекції забезпечені дипломованими, професійними працівниками, які не лише виконують різну «паперову» роботу, а й проводять соціальну та психологічну комунікацію із засудженими.

Комментариев нет:

Отправить комментарий