10 дек. 2015 г.

В Новогродовке провели семинар по вопросам домашнего насилия над женщинами


7 грудня 2015 року в приміщенні Новогродівського МВ КВІ УДПтС України в Донецькій області був проведений семінар за участю головного спеціаліста Новогродівського міського ЦСССДМ та засудженими жінками без позбавлення волі, в рамках якого було обговорено питання домашнього насильства над жінками.

Станом на 07.12.2015 рік на обліку Новогродівського міського відділу перебуває 4 жінки. Одна засуджена до громадських робіт, три жінки засуджені з іспитовим строком.

Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібні дії з боку насильника приводять до негативного фізичного, психічного та соціального стану здоров’я постраждалої особи чи кількох осіб, членів цієї родини. Як правило, найбільш страждають від сімейного насильства жінки та діти. Жінки, які страждають від насильства та образливої поведінки, потребують невідкладної консультаційної допомоги та психокорекції.

В ході семінару було проведено інтерв'ю із засудженими жінками, яке показало, що не всі опитувані жінки здатні усвідомити приховані причини агресивної поведінки чоловіка і схильні пояснювати акти насильства жорстокістю та алкоголем. Через відчуття сорому, яким супроводжуються будь-які види домашнього насильства, жінки стримуються повідомляти про акти насильства щодо них. Відтак зменшується кількість зареєстрованих фактів подібних злочинів.

Старший інспектор КВІ Закалюжна А.Ю. проінформував учасників семінару про Закон України «Про попередження насильства в сім’ї» та про існуючі служби в місті, які надають допомогу жертвам насильства в сім’ї, жінки познайомились з класифікацією насильства та способами протистояння йому.

Спеціалістом ЦСССДМ Лошмановою Н.В. надані корисні поради подолання цього згубного явища, розглянуті заходи щодо надання допомоги потерпілим, жінок вчили не боятись говорити про свою проблему, адже попередження насильства в сім'ї - система соціальних і спеціальних заходів.

Проведений захід допоміг жінкам сформувати уявлення про насильство та підвищити знання про методику захисту від насильства. Вміти протистояти насильству, висловлювати своє відношення до можливих випадків насильства так як проблема насильства в сім’ї щодо жінки є надзвичайно актуальною в Україні.

А.Закалюжна
Ст.інспектор Новогродівського міського відділу УДПтС України в Донецькій області
лейтенант внутрішньої служби 

Комментариев нет:

Отправить комментарий