14 янв. 2017 г.

Свято Маланки у Гірнику


13 січня, напередодні Нового року за старим стилем на площі БК м. Гірник відбулося святкування Щедрого вечора або свята Маланки.

Попри мороз і холод, зустріти Щедрий вечір зібралися мешканці та гості міста. Наслідуючи українську новорічну обрядовість учасники заходу щедрували й водили «Маланку» – своєрідний маскарад.

«Сійся, родися, жито, пшениця, всяка пашниця, на щастя, на здоров’я, на Новий рік, щоб уродило краще, ніж торік!», - бажав зі сцени творчий колектив.

«Наша культурна спадщина має неймовірне різноманіття щедрівок, - з посіванням, віншуванням, народною виставою, численними магічними діями,  – з такою безліччю, що їх певно ще ніхто не перелічив і не перелічить.», - захоплювались гості свята.

Після обрядового дійства на площі герої свята вітали усіх бажаючих мешканців міста по домівках. Маланка з Василем, Янгол із Зіркою,  Циган з Козою, Солоха з Чортом своєю енергетикою та  чуттєвим виконанням щедрівок дарували неймовірні відчуття та емоційний вибух.

Організатори свята – творчий колектив БК м.Гірник вдячні всім, хто підтримував акторів  та залучався разом з ними до дійства. Такі видовищні свята сприяють популяризації, відродженню національних традицій, свят та обрядів українського народу, вихованню патріотизму, основ моралі та менталітету підростаючого покоління.

Гурток журналістики «Ексклюзив», БК м.Гірник

2 комментария:

  1. А что такое маланка? разве у русских православных есть маланка?

    ОтветитьУдалить
  2. А,всё понял -маланка это ведьма,слуга дьвола.Свят,свят,свят.

    ОтветитьУдалить