22 мая 2017 г.

Огляд головних рішень квітневої сесії в Селидовому

Рух «Сильні громади» продовжує відстежувати роботу міських рад. 19 квітня відбулося чергове пленарне засідання Селидівської міської ради. Найголовнішими питаннями були: складання депутатських повноважень Вадима Подоляки (партія «Опозиційний блок»), внесення змін до Програми економічного та соціального розвитку, де, зокрема, йшлося про виділення додаткових коштів на встановлення спортивних майданчиків. На сесії прийняли рішення про створення КП «Комунальник» з передачею йому на баланс майна та територій для обслуговування від Селидівської міськради, а також проголосували за створення дільниць для голосування за проекти «Бюджету участі». Крім того, на депутатському дні один із депутатів підняв питання нападу бродячих собак на людей. 

Перед тим як почати опис рішень, варто сказати, що на депутатському дні, де відбувається обговорення проектів рішень, що розглядались на постійних комісіях сесій, були присутні тільки половина депутатів. Варто зауважити, що постійні комісії відбуваються одночасно й зазвичай за день до сесії, тому потрапити на всі комісії не є можливим. Виникає питання, чи знали відсутні депутати зміст усіх проектів рішень, за які голосували? Проекти рішень, опубліковані на сайті, часто не мають необхідних до них додатків, що розкривають їхній зміст та оприлюднюються лише за тиждень до сесії, а не за 20 робочих днів, як це встановлено законодавством. Тож, звідки депутатам брати інформацію щодо цих проектів – питання залишається відкритим. Варто акцентувати увагу на неповноті змісту проектів рішень. 7 березня рух «Сильні громади» подавав пропозиції до міськради. Одною з них було оприлюднення на сайті повного змісту проектів рішень. 21 квітня з порушенням термінів надання відповіді, міська рада повідомила, що ці пропозиції будуть враховані в подальшій роботі.

Однак, як бачимо, це не зовсім відповідає дійсності. Наприклад, у проекту рішення про зміни до Бюджету, яким передбачені додатки, як невід’ємна частина, вони відсутні. До того ж розпорядження міського голови № 51, що ввійшло до переліку розпоряджень, за які голосували на сесії, також немає на сайті, й ніхто з депутатів не цікавився їх змістом. А між іншим, одним із розпоряджень передбачено заміну задніх дверей будівлі виконкому вартістю близько 9,5 тис. грн шляхом перерозподілу коштів. На депутатському дні ніхто не вимагав роз’яснень змісту розпоряджень.

Між іншим існує проблема нападу бродячих собак на людей. Так, на депутатському дні голова с. Вишневе Михайло Швець, що є депутатом Селидівської міськради від «Опоблоку», повідомив що у Вишневому зафіксовано 4 таких випадки. Серед них – один на дитину. Але питання не виносили на розгляд сесії.

На депутатському дні також розглядалось звернення громадської ради щодо розміру єдиного податку для підприємців II групи. Для цієї категорії фізичних осіб податок складає 20% (640 грн) від мінімальної заробітної плати, яка з 2017 року становить 3200 грн. З урахуванням єдиного соціального внеску в 704 грн загальна сума сплати складає 1344 грн. Підприємці цієї групи (їх в місті 55) вважають, що така сума завелика й пропонують ставку 15%. Однак, в такому разі, зазначила голова «бюджетної» комісії Зоя Коломієць, бюджет міста втрачає близько мільйона гривень. Вона запропонувала погодитись на таку пропозицію тільки, якщо міськрада знайде інше джерело надходження до бюджету, що компенсує 1 млн грн через зменшення ставки податку.

На сесії голосували за 34 рішення. Прийняли 33.

Перед початком засідання виступив представник СБУ й розповів про програму «На тебе чекають вдома». В його доповіді йшлося про механізми амністії осіб, які брали участь в незаконних збройних формуваннях так званих ЛНР/ДНР, та які не скоїли тяжких злочинів.

Сесія розпочалась з повідомлення про відсутність Інтернет зв’язку й неможливістю використання електронної системи поіменного голосування. Тож, воно відбувалось тільки підняттям рук та бюлетенями. Депутати піднімали руки (а дехто з них пальці) в мить ока, й лічильній комісії слід віддати належне за їхню кебету до лічби.

Цієї сесії депутат від «Опоблоку» Вадим Подоляка склав свої повноваження. Як прозвучало на депутатському дні: у зв’язку зі зміною місця проживання. Його заступив В’ячеслав Пронський, адвокат. Відповідно, зазнав змін склад постійної комісії з питань депутатської діяльності, етики, правової політики, законності та правопорядку. Внесли зміни також до рішення від 18.11.2016 №7/1-40 «Про закріплення депутатів Селидівської міської ради VII скликання за округами». Варто зауважити, що проектів рішень, які стосувались складання повноважень депутатом, на сайті не оприлюднено.

Варте уваги рішення про створення «КП Комунальник».

Досі, впродовж 6 років, міська рада укладала угоди з КП «Комунальник Селидівської міської ради» на виконання послуг з благоустрою міста, очищення вулиць. Торік, наприклад, вищезазначене підприємство, якщо й брало участь в допорогових закупівлях через Prozorro, ніхто «не зазіхав на його територію» й воно було їхнім єдиним учасником. От тільки цього року підприємство не виграло тендеру в надпорогових закупівлях на послуги щодо очищення територій. Переможцем стало київське ТОВ «Кліринг Україна», ціна пропозиції якого в останню мить торгів стала меншою на 1 копійку, ніж у місцевого КП – 780 тис. грн Проте Селидівська міська рада спочатку визнала переможцем КП «Комунальник Селидівської міської ради» й відповідно відхилила пропозицію ТОВ «Клінінг Україна». Міськрада обґрунтувала це тим, що печатка київського підприємства – кіровоградська, через що казначейська служба не реєструватиме договір; відсутністю матеріально-технічної бази у підприємства; специфікою умов прибирання шахтарського міста. При визначенні переможцем КП «Комунальник Селидівської міської ради», як зазначалося в протоколі тендерного комітету міськради, «була врахована багаторічна й плідна співпраця міськради з підприємством».

ТОВ «Клінінг Україна» вирішило оскаржити рішення тендерного комітету міськради в Антимонопольному комітеті. В результаті колегія постійної комісії антимонопольного комітету визначила, що пропозиція скаржника була відхилена неправомірно й постановила скасувати таке рішення про відхилення тендерним комітетом Селидівської міськради.

Наразі договір з ТОВ «Клінінг Україна» розірваний. Як зазначалось на депутатському дні, досвід роботи з цією організацією «виявився плачевним». Як повідомила голова «бюджетної» комісії Зоя Коломієць, на виконання робіт з очищення вулиць це підприємство наймало місцевих жителів, що не відзначались сумлінною працею – «купки сміття понамітають та й годі».

Згідно з цим рішенням, міська рада передає від себе об’єкти благоустрою, транспортні засоби, новоствореному КП «Комунальник», створюється статут підприємства, обговорюються умови оренди.

Таким чином, з цього випливає, що послуги з благоустрою, очищення вулиць, які до введення системи Prozorro, себто до створення конкурентного середовища, випадали на КП «Комунальник Селидівської міської ради», надаватиме й надалі місцеве КП, яке вже на власному балансі матиме об’єкти благоустрою.

Звісно, як можна бачити з наведеного вище прикладу з ТОВ «Клінінг Україна», ніхто не застрахований від шахраїв та безвідповідальності виконавців. Проте, саме конкурентне середовище дає можливість заощадити кошти, що надходять до міського бюджету від мешканців міста.

Рішенням, яке пов’язане з попереднім, є затвердження Програми благоустрою міста Селидове на 2017-2020 роки. Програма розроблена за умови двох учасників її виконання. Це Селидівська міська рада та новостворене КП «Комунальник», якому передаватимуть об’єкти благоустрою на баланс. Всі заходи, що традиційно вносяться в Програму економічного та соціального розвитку» з благоустрою, тут виділені в окремний програмний документ й визначені головний розпорядник та одержувач коштів. Орієнтовна сума витрат відповідає щорічним видаткам на об’єкти благоустрою. На чотири роки за цією програмою передбачено 121 млн грн, за умови залучення державних та обласних бюджетів особливо для капітальних вкладень.

Наступним важливим рішенням є внесення змін до Програми економічного та соціального розвитку. В переліку змін, що зазначені в додатку до нього, привертає увагу виділення додаткових коштів на встановлення спортивних майданчиків. Сума витрат збільшується до 60 тис. грн: по 20 тис. на кожен майданчик. Спортивне обладнання Селидовому передали з області на суму близько 200 тис. грн. Спочатку передбачалося, що для встановлення такого обладнання потрібно буде витратити не більше 2 тис. грн.


Фото 1. Додаткові кошти в Програмі ек.-соц. розвитку на встановлення спортивних майданчиків


Фото 2. Початкові кошти в Програмі ек.-соц. розвитку на встановлення спортивних майданчиків.

На цій сесії внесли зміни до Положення Про бюджет громадських ініціатив (Бюджет участі). Так, окрім електронного голосування за проекти «Бюджету участі», буде дана можливість проголосувати в спеціально визначених Експертною групою пунктах для голосування. При цьому, для визначення права на голосування член територіальної громади міста Селидове пред’являє паспорт (або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує факт проживання в місті). У пунктах для голосування можна також отримати перелік проектів, допущених до голосування. Оголошення про початок голосування та перелік пунктів для голосування оприлюднюються на офіційному сайті Селидівської міської ради не пізніше ніж за 7 днів до його початку. Встановлення підсумків голосування передбачає підрахунок голосів, отриманих через мережу Інтернет та під час голосування на пунктах для голосування. Порядок та терміни підрахунку голосів, відданих в електронній та письмовій формах встановлюються Експертною групою. Затверджується форма бланку для голосування за проект (рішення передбачає додаток з формою, але на сайті він відсутній).

4 травня о 13.00 в малому залі міськвиконкому відбудеться засідання Експертної групи по виконанню бюджету участі в місті Селидове.

Також депутати проголосували за затвердження списку присяжних Селидівського міського суду Донецької області. Під час засідання комісії з «правової політики» депутати висловили бажання отримати інформацію, за якими критеріями складався список присяжних. Однак, на сесії жодних роз’яснень з цього приводу не надавалось.

На сесії розглянули 17 земельних рішень. Одне не прийняли – Передача в оренду земельної ділянки фізичній особі-підприємцю Дікареву О.П. Згідно з цим проектом рішення, підприємець має намір частку землі, що її орендує під автомийку та котельню (0,5 га), розділити на дві частини (0,2 та 0,3 га). Залишити собі 0,2 га, решту повернути до земель запасу транспорту комунальної власності Селидівської міської ради. «Земельна» постійна комісія радила не підтримувати цей проект рішення, бо приватний підприємець має борг у розмірі близько 23,6 тис. грн. Під час сесії виявилось, що є лист, надісланий у день сесії, в якому підприємець просить дати відстрочку на місяць. Як прозвучало на сесії, в листі повідомляється про те, що підприємець не в змозі заплатити через придбання автобуса з підйомником для інвалідів. Також на засіданні повідомлялось, що досі ніяких роз’яснень підприємець не надавав, на запрошення комісій не приходив.

Депутат Сергій Дзябко (Радикальна партія Олега Ляшка) не голосував за проект рішення «Про дозвіл на установку тимчасової споруди (торговельного павільйону) для провадження підприємницької діяльності по вул. Перемоги (біля буд. №83) в м. Селидовому фізичній особі-підприємцю Пшеченко Світлані» через конфлікт інтересів. Підприємець є його рідна сестра.

Варто згадати рішення «Про затвердження заходів щодо подолання терористичної загрози в населених пунктах Селидівської міської ради на 2017 рік». Окрім організаційних моментів щодо недопущення об’єднань громадян антиконституційної та терористичної спрямованості, вжиття заходів з протидії намірам маніпулювання громадською думкою шляхом поширення в ЗМІ недостовірної інформації, розповсюдження шкідливого програмного забезпечення з використанням мережі Інтернет, заходи передбачають виділення коштів у розмірі 100 тис. грн для придбання комп’ютерної, фото- відео- та іншої оргтехніки. На депутатському дні повідомили, що наразі така можливість відсутня. Фінансування буде здійснено за наявності вільних залишків на кінець року.

На сесії не було 6 депутатів: Олександра Косенка, Тамари Львової, Миколи Панкова, Наталії Панченко, Наталі Прохоренко та Лідії Резніченко.

Олександр Цахнів
Координатор руху «Сильні громади» у Селидовому

31 комментарий:

 1. Анонимный3 июня 2017 г., 12:52

  Начинаем срач,харэ притормаживать!

  ОтветитьУдалить
 2. Анонимный4 июня 2017 г., 18:22

  Ну что сказать: ремизов говно, но сколько оно еще будет плавать по селидово?

  ОтветитьУдалить
 3. Анонимный4 июня 2017 г., 21:17

  А СКОЛЬКО ТЕБЕ ПИДАРУ ОСТАЛОСЬ ПЛАВАТЬ

  ОтветитьУдалить
 4. Анонимный5 июня 2017 г., 12:42

  А он уже в своем говне и захлебнулся!

  ОтветитьУдалить
 5. Анонимный5 июня 2017 г., 15:19

  Еще не захлебнулся, еще слышно судорожное ап-ап))))))))

  ОтветитьУдалить
 6. Воскобойников Н.5 июня 2017 г., 18:18

  Ремизов молодец! Куда Вам до нево.Молодая любовница,куча бабла ,дачи,квартиры в Киеве и все это на чесно заработанные...

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Анонимный6 июня 2017 г., 09:28

   молодец конечно, у нас отобрать, по главному коммунистическому закону - всё вокруг колхозное, всё вокруг моё

   Удалить
 7. от родителей - Самойленко Е.5 июня 2017 г., 22:27

  Мы .родители детей,которые посещают дворец спорта. обращаемся к вам господин Ремезов!Будьте добры,пройдитесь от фонтана до дворца спорта,не забудьте одеть на голову каску,не дай Бог свалится дерево...Обращаться к пастуху уборщиц Гомзину бесполезно .Проходя мимо сказочных героев не заблудитесь в зарослях. Создали предприятие -требуй работу,а не отмывку денег...

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. А для полного обзора опустись вниз от трибуны и посмотри сколько деревьев пропало от пожара. Почему твой ставленник Гомзин не вывез сухие ветки вовремя ?Вот такой ты хозяин...

   Удалить
  2. Прохоренко И.8 июня 2017 г., 08:18

   Вчера ,ради любопытства, просмотрела все что учудили люди "Коммунальника" Погублено более 12 деревьев,так мало этого...вчера подожгли остаток сухих веток и дети дышали вместо свежего воздуха дымом. Позор !

   Удалить
  3. Прохоренко М.20 июня 2017 г., 15:54

   Ура ! Отреагировал!Только ветки не поспиливал...Ну как всегда...А в каком состоянии парк? Да есть "хоэяин" в городе.

   Удалить
 8. Кучерявая6 июня 2017 г., 13:02

  "Уважаемый" мэр (в скобках) пройдись по скверу Маяковского и посмотри сколько сухих деревьев,даже возле детской игровой площадки стоит сухая ива.Не сиди в кабинете ...

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Соколова Т.8 июня 2017 г., 08:03

   Ув. жители Селидово! К кому Вы обращаетесь? Пишите сразу Жебривскому П.И.по адрессу 84313 г. КРАМАТОРСК пр. Мира 2.Он серливый - сразу сделает все.

   Удалить
  2. Он -это кто- Ремезов? Это не только трус,это еще и сплошная подлость!В Новогродовке более 100 скважин,а в Селидово ДВЕ скважины и то благодаря народному депутату Сажко.

   Удалить
  3. Посмотрите кто с Ремизовым работает? Только те кто с ним разговаривает холуйскмм,сладким, лижущим тоном-типа Павленко,Терещенко,Лапина,Маслянникова!Позор!И это орган местного самоуправления..

   Удалить
  4. Соколова Т22 июня 2017 г., 10:37

   Пани Передрий в следуюший раз на встречу с пожилыми людьми одень шорты ... Позор!

   Удалить
  5. Анонимный22 июня 2017 г., 13:03

   А лучше приди в пляжной форме...

   Удалить
  6. Все на что способна пани Зам городского головы так это позировать на видео камеру...

   Удалить
  7. Не все! Посмотри г.Прохоров какие брючки носит сия дама.Все в обтяжку.Как ты думаешь -зачем ее Ремизов везде тягает...Правильно думаешь...Головы там нет...но есть места...Сооблазн одним словом!

   Удалить
 9. Прохоров В. А.6 июля 2017 г., 18:34

  Ну что Ремизов? Опять на последнем месте!Ведь Авдеевка,Лиман, Торецк постоянно под обстрелами сепаратистов... Гнать тебя надо с города.

  ОтветитьУдалить
 10. Все на что способен этот мэр так это воровать и гулять...

  ОтветитьУдалить
 11. Анонимный10 июля 2017 г., 18:22

  Нет! Он еще и пиарится научился...Но просто хозяин! Посмотри какой порядок в парке в краматорске ипройдись по нашему городскому парку ,

  ОтветитьУдалить
 12. Сидоренко П.14 июля 2017 г., 13:19

  И это парк культуры и отдыха,,, В других городах на свалке чище!Ремизову главное набить карманы!

  ОтветитьУдалить
 13. Соколова Т.15 июля 2017 г., 09:20

  Да это факт! Центральный парк культуры и отдыха превратили в свалку...Ремизов, не зря угольная промышленность закрыла перед тобой дверь после того как уволили тебя с генерального директора за нарушения финансо-хоэяйственной деятельности...

  ОтветитьУдалить
 14. Анонимный16 июля 2017 г., 17:21

  шавки хорош пиздеть!!!выйди и убери после себя!!!ТВАРИ

  ОтветитьУдалить
 15. Сидоренко П. И.17 июля 2017 г., 17:00

  Да!Это истинное лицо Ремизова и его окружения. Это все то на что спосбна эта власть...

  ОтветитьУдалить
 16. Соколова Т.18 июля 2017 г., 15:20

  Что,люди твари? Кто же тогда ты , Ремизов7 Ты обращаешься к громаде чтобы тебе подсказывали что их волнует ,а твои сотрудники,типа Павленко , вот так отвечают. Ганьба!

  ОтветитьУдалить
 17. Соколова Т.24 июля 2017 г., 21:49

  Ремизов это вор(вспомните за что его уволили с должности генерального директора ;Селидовугля:) и вора Охомуша проталкивает в своего заместителя,а ведь решением суда он не имеет права занимать должность в органах местного самоуправления...

  ОтветитьУдалить
 18. Прохоренко И.26 июля 2017 г., 18:01

  Спасиба депутатам от блока Ю. Тимошенко за то что не допустили вора Охомуша к власти!За годы руководства отделом образования -отдел доведен до состяния бомжа.Крыши в школах и садиках текут,зимой холодина.а деньги выделенные горсоветом отмывались через фирму Пирога И. В.и ФИРМУ друга Ремизова.

  ОтветитьУдалить
 19. Анонимный28 июля 2017 г., 11:00

  Он не только вор ,а еще и алкаш....

  ОтветитьУдалить
 20. Анонимный28 июля 2017 г., 13:05

  Да такие маразматики как депутат КЛИМОВА , Седнева, Тюпина БУДУТ ГОЛОСОВАТЬ за ибо в их голове давно пусто...

  ОтветитьУдалить