18 сент. 2017 г.

Маєш право знати: огляд головних рішень сесії Селидівської міськради

23 серпня в Селидовому відбулася чергова сесія міської ради. На ній зокрема планувалось затвердити виплату щомісячних 200% премії та 50% надбавок новопризначеному заступникові мера Івану Охомушу. Нагадаємо, що призначення цієї кандидатури минулої сесії викликало неабиякий резонанс серед депутатів та громадськості, а процедура голосування поставила під сумнів дотримання норм законодавства України та Регламенту Селидівської міської ради. Після цього громадськість та депутати за підтримки руху «Сильні громади» подали позов до суду, аби довести протиправність дій міської ради. Крім премій заступнику мера, до порядку денного серпневої сесії були внесені питання змін до бюджету, передачі газових котлів від ТОВ «Укртеплоцентраль» на баланс Центральної міської лікарні, продажу землі та інші. Рух «Сильні громади» зупинився на найголовніших із них. 

Засідання сесії вже за традицією почалось з пропозиції мера Віктора Ремізова голосувати «руками», позаяк електронна система поіменного голосування вкотре не хотіла рахувати голоси депутатів. Прибуло всього 26 із 34 депутатів, двоє з яких після перерви, що була оголошена згодом, не повернулись до зали засідань.

Депутат від «Батьківщини» Ольга Хроменко не підіймала руку під час голосування, позаяк наголошувала на тому, що законодавством передбачено тільки поіменне голосування бюлетенями або ж електронною системою.

На сесії, як і минулого разу, було чимало активістів та представників громадських організацій воїнів АТО. Така активність серед громадськості викликана призначенням на посаду заступника міського голови Івана Охомуша. Як писали раніше, призначення відбувалось з явними порушеннями, як законодавства України, так і Регламенту Селидівської міської ради. Частина депутатів, що голосували проти цього рішення, за підтримки місцевих громадських організацій та руху «Сильні громади» подали позов до суду, аби довести неправомірність такого призначення та скасувати рішення міської ради.

До того ж обурення серед активістів викликала сама кандидатура заступника мера Селидового, за якою вже зафіксовано адміністративне порушення антикорупційного законодавства. Крім того, Іван Охомуш проходив у кримінальній справі, як особа, що дала хабара працівнику контрольно-ревізійного органу за «невідображення в акті ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіти виявлених порушень, відображення яких могло мати негативні наслідки для начальника відділу освіти». В цьому Іван Охомуш, згідно з судовими документами, через два з половиною місяці по тому добровільно зізнався. І тому кримінальна відповідальність на нього не поширилась. Варто додати, що суд виправдав працівника контролюючого органу, через недоказовість її участі. Разом з тим, як зазначалось у вироку, «суд вважає, що в діях ОСОБИ 3 (начальник міського відділу освіти Іван Охомуш) мало місце підбурювання до скоєння злочину, чим порушено п. 1 ст. 6 Конвенції, яка забороняє провокацію хабара».


Фото 1. Вирок суду щодо особи, якій намагався дати хабара Іван Охомуш.

Цього разу на сесії передбачалось затвердити Івану Охомушу щомісячну премію у розмірі 200% та 50% надбавки до заробітної плати, а також премії до свят у розмірі середньомісячного заробітку.

В середині засідання слово попросив голова громадської організації «Учасники бойових дій та інвалідів війни» Володимир Лучевський. Зокрема, він зауважив, що Селидівська міська рада жодного разу не ініціювала проведення круглих столів, громадських слухань за участю Селидівської спілки воїнів АТО, не запрошувала їх на урочисті заходи. Зазначив також, що є факти дискредитації захисників Вітчизни у підконтрольних міському голові ЗМІ. Така діяльність, наголосив він, заважає розвитку демократії в країні.

«Депутати м. Селидового, громадські діячі, інші інституту громадянського суспільства зробили звернення до президента України, Кабінету Міністрів, голів депутатських фракцій щодо стану речей в Селидівській міській раді з приводу формування громадської думки громадян міста Селидового відносно нашого державотворення та незалежності…», - зазначив Володимир Лучевський.

Він підкреслив, що в Селидовому можна констатувати відсутність всіляких намагань з боку місцевої влади консолідувати проукраїнські сили. Також додав, що громадські організації воїнів АТО не можуть спокійно спостерігати за тим, як затверджуються рішення про високі премії чиновникам за спинами воїнів, що стоять на позиціях в 40 кілометровій зоні від міста, захищаючи країну. Голова організації «Учасники бойових дій та інвалідів війни» закликав депутатів не приймати антиконституційних рішень та дослухатися до думки громадськості. Інакше, зазначив він, на них чекає народна люстрація.

«Закликаю вас працювати на користь народу України, інакше ганьба вам та відповідальність перед українським народом…», - закінчив Володимир Лучевський.

Потім представники громадських організацій воїнів АТО попросили Івана Охомуша написати заяву про звільнення. Вони нагадали про порушення ним антикорупційного законодавства та наголошували на невдоволенні громадськості його кандидатурою. Вимагали покинути сумнівно призначеного заступника мера залу засідань. Невдовзі суперечка перенеслась із сесійної зали до холу. Докладніше на відео (Студія «Лесь»).

Зрештою, питання про призначення премій та надбавок Івану Охомушу було знято з порядку денного.

Зміни до бюджету

Начальник фінансового управління Тетяна Рогоза, виступаючи, доповіла про те, які зміни до бюджету пропонується затвердити на сесії. За її словами, зміни полягають у збільшенні дохідної та видаткової частин бюджету на 6 883, 4 тис. грн за рахунок прогнозних надходжень. Також за рахунок понадпланових надходжень до екологічного фонду, пропонується спрямувати на видалення аварійних дерев 50 тис. грн.

На бюджетній комісії, за два дні до сесії, більш детально розповідалось про складові змін до бюджету. Зупинимось на найсуттєвіших:

1. Начальник фінансового управління зазначила, що спочатку року кошти на заробітну плату закладалися тільки на 8 місяців. На серпень та вересень бракує коштів на виплату заробітної плати у сумі 5 916,2 тис. грн. «Це заробітна плата по управлінню, відділу освіти, охороні здоров’я, територіальному центру…Змінами передбачається задовольнити потребу в коштах до вересня».

2. Закладається 209 тис. грн на енергоносії. А саме: 199 тис. грн – вугілля для відділу з питань фізкультури та спорту. Решта – вода та електроенергія для управління праці та тер. центру.

3. Для КП «Комунальник» виділяються плани на заробітну плату з нарахуваннями – 200 тис. грн.

4. Поточний ремонт трьох доріг планується виділити 284 тис. грн. На ремонт дороги по вул. Мостовій (від вул. Берегова до вул. Козацької) – 26 тис. грн, вул. Берегова (від вул. Героїв праці до вул. Московської) – 58,7 тис. грн та вул. Центральна – 199 тис. грн.

5. Первинний центр звернувся з проханням про виділення коштів на пільгові медикаменти, бензин, та медикаментів для тих громадян, що хворіють на орфанні захворювання.

6. Відділ з питань фізкультури та спорту просить на спортивні заходи до кінця року передбачити кошти у сумі 60 тис. грн, а також на придбання футбольних та баскетбольних м’ячів для стадіону «Авангард» - 5,5 тис. грн.

7. Відділ культури – на святкові заходи та поточний ремонт другого поверху приміщення бібліотеки для дорослих. В бібліотеці створюється молодіжний центр. Цей проект співфінансується з обласним бюджетом. «Ми вже додавали гроші, але зараз зробили кошторис, і ще нам треба передбачити асигнувань у сумі 341 тис. грн. В цілому вартість проекту близько мільйона грн», - зазначила на бюджетній комісії Тетяна Рогоза.

8. Цукуринській селищній раді потрібно виділити 45 тис. грн субвенції на заробітну плату за серпень у зв’язку з підвищенням заробітної плати в органах місцевого самоврядування.

Як зазначила під час бюджетної комісії Тетяна Рогоза, на сьогодні усе відбувається шляхом прогнозних надходжень. Аби уникнути утворення кредиторської заборгованості, міськрада звертатиметься до обласного керівництва з проханням про виділення стабілізаційної дотації.

Приведення у відповідність ставок земельного податку до Податкового кодексу

На сесії розглянули питання, яким вносились зміни до рішення міської ради від 18.02.2015 №6/59-1389 «Про місцеві податки та збори і встановлення ставки акцизного податку в частині реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів у м.Селидове». Це стосується затвердження додаткових ставок земельного податку, які передбачені Податковим кодексом. Зокрема, для земель загального користування – 1% від їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь – 0,3% від їх нормативної грошової оцінки. Це в свою чергу передбачає додаткових надходжень до бюджету у сумі 20 тис. грн.

Безкоштовна передача від ТОВ «Укртеплоцентраль» до Центральної міської лікарні газових котлів

Підприємство, яке досі надавало послуги з опалення міській лікарні, закривається й безоплатно передає газові котельні їй на баланс, себто у комунальну власність громади. Це 5 котлів. Заборгованості перед «Укртеплоцентраллю» лікарня не має. Котельні знаходяться на території відділень лікарні як для дорослих, так і дітей. За оцінками, це має заощадити кошти в їхньому обслуговуванні, оскільки з витрат на опалення таким чином випадає ПДВ – 20%. В подальшому, як було озвучено на бюджетній комісії, в 2018-2019 роках у разі реалізації проектів з енергозбереження передбачається заміна котлів на енергоефективніші.

50 тисяч гривень запланували на феєрверк

Депутати міської ради проголосували за внесення доповнень до програми святкування Дня Шахтаря. Цими доповненнями є закупівля феєрверку. Запланована вартість – 50 тис. грн. На Prozorro торги з закупівлі піротехніки наразі знаходяться на стадії укладання договору. Й остаточна вартість феєрверку має скласти 25 тис. грн.

Продаж землі під будівництво спортивного комплексу

На сесії також затвердили питання продажу земельної ділянки площею 1,3 га в районі ЗОШ №1 громадянину Хімічу О.М. Текст проекту рішення у відповідному розділі сайту міськради не завантажується. Як зауважив голова міськради, земельна ділянка продається інвестору під будівництво спортивного комплексу з басейном вартістю 17 млн. грн. Будівництво планують закінчити до жовтня наступного року. Земельна ділянка, за його словами, коштуватиме інвестору більше мільйона гривень. Депутат Олександр Корнієнко поцікавився: чи не буде так, що землю продамо, а проект не реалізується? Мер відповів, що між підприємцем та міськрадою укладена угода про взаємозобов’язання: міськрада продає землю, а інвестор має побудувати спортивний комплекс. В іншому разі міськрада має право оскаржити договір в суді.

Фото 2. Текст проекту рішення про Про надання згоди щодо продажу земельної ділянки громадянину Хімічу О.М. відсутній на сайті

Резервування земельних ділянок з метою продажу права оренди на аукціонах

Рішенням пропонується 8 земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 128,9 га зарезервувати для продажу права оренди через аукціон Prozororo. Як зауважила на депутатському дні заступник міського голови Інна Терещенко, ця практика цього року впроваджується в Донецькій області, а наступного – поширюватиметься на всю Україну. Вона пояснила, що це рішення дозволить здавати в оренду землю за вигіднішою ціною, оскільки торги йтимуть на підвищення ціни, замість простої здачі в оренду земельної ділянки відповідно до поданої заяви орендатора, як це було досі.

З іншими проектами рішень можна ознайомитися тут.

Результати поіменного голосування та порядок денний наведені тут.

Переглянути відео з пленарного засідання можна тут: Відео 1 (Студія «Лесь), Відео 2

Олександр Цахнів
Координатор руху «Сильні громади» у Селидовому 

38 комментариев:

 1. атошники сраные ваша мразь бодя кружко до сих пор в розыске за дезертирство или уже порешал.Информация с Покровского РВК.атошники отвезите дезертира кружко к военкому,пусть соплю там пустит.

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. А ты что, вхож в Покровский РВК, тампон ватный? Полы там моешь, наверное?)))

   Удалить
 2. Да ,какое не уважение к защитникам Отечества . Поражаешься! А что касается выплаты премии -ее надо заработать , ведь то что творится в нашем исполкоме- просто удивляет...

  ОтветитьУдалить
 3. До каких пор селидовские чиновники (мэр со своими подручными и депутаты) будут издеваться над жителями Селидово? Такого позорного руководства города еще не было со времен казака Селида!!!

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. А казак был позорный?!

   Удалить
  2. Казак был первый и наверное достойный, а вот последний точно недостойный

   Удалить
 4. Москаленко В.Ул нагорная19 сентября 2017 г., 19:23

  Ремизов- пройдись по парку культуры и отдыха и посмотри в каком он состоянии, пройдись по улицам-ветки зависли над дорогами,скоро автомтбили не смогут проехать, выйди с кабинета и опустись до рынка -_может ты поймешь куда идут деньги выделяемые исполкомом "Комунальнику".Гомзину в карман .Всем проводит 6 -ти часовый рабочий день ,а себе и гл. буху как положено,сдает свою машину в аренду не за малые деньги,заправляет не известно сколько ,плюс ее содержит за счет предпрмятия и т.д. Одно предприятие погубил - и это ждет тожэ самое.Мы просим общественные организации проверить финансовую деятельность Гомзина.

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. А у остальных всё цвело и пахло!!!))))))))))))))

   Удалить
 5. А какое у этого не образованного руководителя отношение к людям ? В его лексиконе кроме матов других слов нет.От этого бездарного человека люди просто уходят.Ремизов проверь текучесть кадров и ты убедишься как он относится к людям. Вот кого надо выкинуть в мусорный ящик!

  ОтветитьУдалить
 6. " 200"тысяч на зарплату-что в городе сделано зтим предприятием? ВСЕ в полуразрушенном состоянии...Не ухожены кладбища,а в каком состянии остановкм.Ремизов ты же проезжаещь мимо больницы - не боишься стать свидетелем несчасного случая...Проедь на улицу Красноармейская ,где ты пиарился при откритии детской площадки-какой сейчас там бардак- где же работа "КОМУНАЛЬНИКА"?Не обрезанные сухие ветки в парках,сквераж...Ремизов ХОЗЯИН ! Позор!

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Может он тебе и жопу должен подтирать?

   Удалить
 7. Все на что способен господин Ремизов - так это пиарится и блядовать. Нет -ошибся- и воровать.Таких и тянет за собой...

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. И как же это он среди праведников такой гад втёрся?

   Удалить
  2. Блядство - это секс на который тебя не пригласили!

   Удалить
 8. Уважаемые жители города я вчера была свидетелем как открыв свой грязный вонючий татарский рот аферистка преподаватель горного техникума Фомина Галина Михайловна расхваливала работу Селидовского городского головы Ремизова.Это наверно что он поставил ее распределят гуманитарную помощь и допустил до своего корыта.Ведь каждый скажет что она аферистка на выборах и в жизни.

  ОтветитьУдалить
 9. Фомина и сынок Фомин оба у корыта ,скоро корыта отберут у них и заставят жрать с других корыт , с помоями.

  ОтветитьУдалить
 10. Ремизов окружил себя такими как и он сам.Ведь приказом министерства угольной промышленности Украины №406 от 7 августа 2008 года он уволен за ненадлежащее исполнение служебных обязаннстей и многочисленные нарушения финансово=хозяйственной деятельности .Я не думаю ,что он изменил свое отношение к работе. И сегодня у него на первом плане -деньги,а проблемы города его меньше всего интересуют .Ремизов отчитайся где деньги, которые предприятия и добрые люди перечисляли на строительство церкови?

  ОтветитьУдалить
 11. от имени жителей города - Сергей Кравцов21 сентября 2017 г., 22:40

  Мы внимательно просмотрели видео прохождения этой сесии.Ремизов, та ты трус...Над твоим коллегой издевались в полном смысле зтого слова,а ты сидел как будто ничего не происходило.Как с таким руководителем можно работать? А если бы на твоих глазах убивали человека,ты тоже бы делал вид что ничего не происходит.Позор такому руководителю!В наших глазах ты опустился дапьше некуда.Уйди! Не позорь жителей нашего славного города.

  ОтветитьУдалить
 12. Он всю свою жиэнь был трусом и прятался за чужие спины.

  ОтветитьУдалить
 13. Ирина Мураенко22 сентября 2017 г., 10:24

  В бою такого командира ,который прячется за спинами солдат , его же подчиненные и застрелили б. Позор! И это патриот города?

  ОтветитьУдалить
 14. Он патриот своей задницы.

  ОтветитьУдалить
 15. Герберт сказал:"сила ума не может исходить из дурно питаемого мозга" Ремезов - научись самооблажданию и ты сразу отличишься от зверя.

  ОтветитьУдалить
 16. Он половая ватная тряпка)))

  ОтветитьУдалить
 17. Горбатенко Олена26 сентября 2017 г., 13:41

  Ремизов ,как всегда,проехал по инвестиционным проэктам...Великий Римский историк Ливий Тит сказал: " С берега кораблем не правят" , а ты пытаешься управлять кораблем курс которому указал Павел Жебривский.Не думай ,что видимость имеет такую силу,что и самое действие.А ,вообще,таких как ты нужно уничтожать огнем и мечом!

  ОтветитьУдалить
 18. " А жизнь твоя-дыхания длина, Но сотнями скорбей омрачена"

  ОтветитьУдалить
 19. Белокриницкий О.28 сентября 2017 г., 07:58

  Но посетил ты дворец спорта ,а почему не прошелся по парку ,где произошел пожар,где и по сей день горят заросли и бурьян,где просто идет уничтожение деревьев.Хозяин! И еще волрос ,кто занимался проэктно - сметной документацией реконструкции котельной дворца спорта?Почему не предусмотрен отвод канализации с котельни,хранилище для угля ,подьезд для транспорта и т. д.

  ОтветитьУдалить
 20. Зато завтра будет перерезать ленточку и открывать мост по улице "Героив праци" .и оратать - это моя инициатива,я герой

  ОтветитьУдалить
 21. Только аплодировать ему никто не будет,а вот дулю в кармане держать будут...

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Если ты дулю в кармане держать будешь, то Ремезова заменит Ремезов!

   Удалить
 22. Кравцова - Украинск29 сентября 2017 г., 18:34

  Ремизов ! Когда ты поздравляешь учителей,опикунов и говоришь с "ПОВАГОЮ" , то тебе в глаза плюнуть хочется - эти люди несут теплоту ,добро,нежность ,а ты развел блядство в городе и забыл о всем святом.

  ОтветитьУдалить
 23. Это ,аноним,твое желание всем кто пишет правду о Ремизове.Не дождешься!

  ОтветитьУдалить
 24. Придет время и таких как Ремизов бросят в решето и начнут его трясти. И никто на помощь не придет на отсеве том ,застрянут злые в решете густом.А то что остается в решете, велением судьбы, выкидывают куда? Правильно ,в помойную яму,

  ОтветитьУдалить
 25. Глушко Сергей30 сентября 2017 г., 17:49

  Правильно,он чувства человечности лишен,и в нем ни совести ,ни чести нет , и понятия в нем о благочестье отсутствует .Он ненавистник правды,любит халуев, пока ему они нужны, а на лице лоснящемся его сияет наглость ,больше ничего.

  ОтветитьУдалить
 26. Фесенко Валентина1 октября 2017 г., 11:58

  Ольга Анатольевна!От имени преподавателей города поздравляем Вас с праздником Днем учителя!Мирного неба,крепкого здоровья ,блкгополучия и удачи .Мы гордимся Вами. Спасиба Вам за все. Так держать!

  ОтветитьУдалить
 27. Может Ремизов и сексуальный мужчина-об этом лучше спросить у госпожи Марченко, а вот как мэр - он импотент! По итогам выполнения социально-экономических программ за 9 месяцев г. Селидово опять в аут сайдерах .Покровск на 1 месте ,а Новогродовка на 5. Селидово жэ на 12 ,опередив г. Авдеевку и Торецк, которые постоянно обстреливаются.Вот и судите ,люди добрые,как работает Ремизов и его команда.

  ОтветитьУдалить
 28. Какая у него КОМАНДА,о чем вы говорите? Окружил себя " бабами " -одна другой краше и теребянят бюджет себе на зарплату и премии!А что либо решить- нет, ума не хватает ! Вот и результат их деятельности - третье место снизу!Зато по пиару мы на первом!

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Там слово "краше" можно применить только к некоторым, а в основном окружил себя опухшими от бухла и жратвы тушами))))

   Удалить