13 нояб. 2017 г.

Зняття з реєстрації місця проживанняНа сьогодні багато власників житлових будинків зіткнулися з проблемою, коли їх родичі зареєстровані, але не проживають у даному будинку (квартирі).  А у Вас внаслідок цього з’явились труднощі зі сплатою комунальних послуг. Що саме передбачено та урегульовано національним законодавством України розберемось детальніше.

Зняття з реєстрації в добровільному порядку:

Куди звернутись:

Зняття з реєстрації місця проживання здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (також через центри надання адміністративних послуг) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Вартість: за послугу щодо зняття з реєстрації місця проживання особа сплачує адміністративний збір в розмірі 0,0085 розміру мінімальної заробітної плати (27 грн, 20 коп.- станом на 1 січня 2017 року).

Необхідні документи:

- Заява про зняття з реєстрації місця проживання встановленої форми, рішення суду, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або користування житловим приміщенням, про виселення, про зняття з реєстрації місця проживання особи, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою; свідоцтво про смерть;

- Документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання (паспорт громадянина України, свідоцтво про народження (якщо дитина не досягла 16 років)

- Квитанцію про сплату адміністративного збору;

- Військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, що підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку.

Зняття з реєстрації місця проживання здійснюється в день звернення особи.

Особі може бути відмовлено у знятті з реєстрації місця проживання коли:

- Не подано необхідних документів;
- У поданих документах містяться недостовірні відомості або подані документи є недійсними;
- Звернулась особа, яка не досягла 14 років.

Заява про зняття з реєстрації місця проживання із зазначенням підстави відмови повертається особі в день її подання!!!

Порядок оскарження

Рішення, дії чи бездіяльність виконавчого органу сільської, селищної або міської ради, сільського голови можуть оскаржуватися у судовому порядку.

У випадку отримання відмови центру надання адміністративних послуг про зняття з реєстрації місця проживання, особа має право протягом 30 днів з моменту отримання відмови подати скаргу до органу вищого рівня.

Зняття з реєстрації у судовому порядку:

Позовна заява про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням/позбавлення особи права користування жилим приміщенням та зняття з реєстрації подається в порядку цивільного судочинства до районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів за місцезнаходженням жилого приміщення.

Вартість: за подання позову немайнового характеру особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу (640 грн – станом на 01 січня 2017).

Цивільна справа розглядається судом протягом розумного строку, але не більше 2 місяців з дня відкриття провадження у справі.

При зверненні до суду, що передбачає складання позовної заяви, вам зможуть допомогти працівники Селидівського бюро правової допомоги в рамках передбачених Законом України «Про безоплатну правову допомогу».

Селидівське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м.Селидове, вул. Карла-Маркса 41-а, 4 поверх. Телефон: 050 651 08 01, (06237) 7-47-90.

Комментариев нет:

Отправить комментарий