31 июл. 2018 г.

Безпека суспільства – це найголовніша мета пробації в Україні


Знайомтесь - Начальник Новогродівського міського сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Донецькій області, старший лейтенант внутрішньої служби Гелецька Тетяна В’ячеславівна.

- Тетяно В’ячеславівно, з початку 2017 року в Україні функціонує служба пробації, які завдання вона виконує?

- Пробація - це комплекс заходів, зокрема, робота працівників служби, яка має на меті виправлення та повернення у суспільство засуджених. В залежності від завдань пробація буває трьох видів - досудова, наглядова та пенітенціарна. Досудова передбачає збір інформації про обвинуваченого у вчиненні злочину перед тим, як йому винесли вирок. Наглядова передбачає спостереження за особою, вже засудженою. Пенітенціарна - пов'язана з роботою з ув'язненими перед їх поверненням у суспільство. Зокрема, пошук роботи, житла, вирішення соціальних проблем до його звільнення з місць позбавлення волі.

- Отже, мета – ресоціалізація засуджених у суспільстві?


- Так, але зауважу, що шляхом виправлення засуджених, ми досягаємо ще однієї мети пробації - безпеки суспільства та попередження вчинення повторних правопорушень особами, які вже їх вчиняли. В такий спосіб забезпечується безпека громади.»

- Яким чином здійснюються заходи з недопущення скоєння повторних злочинів засудженими?

- Досить нелегко вплинути на поведінку засуджених, тим паче які раніше вже мали проблеми з Законом, але в нас існує механізм... Завдяки наполегливій праці персоналу, з’ясовуються проблеми підоблікових, які і були приводом до скоєння злочину. Після чого визначається, скажемо так, план спільних дій, за участю засудженого з вирішення цих проблем. В ході реалізації цього плану підоблікові «розкриваються» та інколи навіть радяться з нами з приводу планів на майбутнє. Це дає привід, зробити висновок про «руйнування» каральної системи, яка могла відсторонити засуджених від персоналу, та, як наслідок, продовжити його злочинну діяльність. Найголовніше – знайти ті ланки впливу, які зможуть вмотивувати особу до дій та забезпечать його ж майбутнє на волі!

- Чи є вже випадки ефективного впливу на поведінку засуджених?

- Є та не один. На сьогоднішній день, серед 24 осіб, перебуваючих на обліку, під час іспитового строку, офіційно працевлаштувалися – 7, 3 – перебувають на обліку центру зайнятості, стосовно інших триває робота в даному напрямку. Особи, які мають нарко- або алкозалежність, перебувають в реабілітаційному центрі та вже мають плани на майбутнє, не пов’язані з неправомірною поведінкою. Насамперед, це результат роботи персоналу та суб’єктів пробації з надавачами соціальних послуг, ціла низка заходів для здійснення соціальної допомоги.

- Тобто Ви виконуєте свої функції за допомогою організацій?

- Для здійснення нагляду та надання соціальної допомоги ми співпрацюємо майже зі всіма громадськими та державними організаціями міста. На даний час триває пошук волонтерів пробації, що передбачає Закон. Тож, скориставшись можливістю, закликаємо небайдужих громадян міста до співпраці!

- Особливістю Вашої служби, мабуть, є прагнення допомогти?

- Так, це навіть, особистісна риса персоналу пробації. Ми універсальні, ми є і інспекторами, і психологами, і соціальними робітниками, але ми такі ж людини, нам треба просто простягнути руку потребуючим у допомозі. А отримуючи результат – ми щиро радіємо. Ми це зробили, а значить, пробація діє.

Комментариев нет:

Отправить комментарий