10 сент. 2018 г.

Продовжується знищення Новогродівки!


З часу обрання на посаду  міського  голови Білецьку  Людмилу Михайлівну, яка у минулому займала ключові посади в освітніх закладах нашого міста,  почалось системне руйнування шкільних та дошкільних закладів. Фраза королівської фаворитки 18 століття Маркізи Де Помпадур  стала дуже актуальною у наш час, - «..після нас хоч потоп».

Позиція Білецької як міського голови, щодо збереження та оптимізації освітніх закладів міста Новогродівки стає неефективною та не зрозумілою для багатьох  у тому числі і для мешканців міста. Від так на початку липня 2018 року з листа начальника відділу освіти Р.М. Кухтіной стало відомо, що «..відповідно до Програми розвитку освіти міста Новогродівка на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням Новогродівської міської ради від 20.10.2017 №7/34-3, передбачено проведення оптимізації мережі класів у навчальних закладах міста у період 2018-2020 років.  Міська програма – це дорожня карта, яка розроблена з метою створення нового освітнього середовища, підвищення якості освіти, надання більших освітніх перспектив для громади завдяки ефективному витрачанню бюджетних коштів. В рамках програми планується оптимізація подрібненої мережі малокомплектних класів, в яких не налічується навіть 10-ти учнів. У загальноосвітній школі I-II ступенів №9  2 малокомплектних класи -  5-й клас, в якому за денною формою навчання освітні послуги будуть отримувати 7 учнів, та 8-й клас, в якому 9 учнів.

Як свідчать дані, на підставі яких проведено аналіз, освіта, отримана у малокомплектних класах, сьогодні зовсім неефективна.

Бездіяльність адміністрації закладу, педагогічного колективу щодо збільшення контингенту учнів у малокомплектних класах (і це починаючи з 2014-2015 навчального року) призвела на сьогоднішній день до ситуації, в якій слід розглядати оптимізацію мережі класів як спосіб заощадження бюджетних коштів». 

Однак відкриті дані наголошують зовсім інше, відтак найменше завантажені потужності та наповнюваності, це ЗОШ №8  яка складає – 52%;   ЗОШ № 7 яка складає – 53%;    ЗОШ №9 яка складає – 61%.

Аналізуючи діяльність міського голови Донецька обласна політична партія «Громадський рух «Народний контроль» вважає закриття  класів та з годом і школи  не є вірним  та значним рішенням для заощадження бюджетних коштів! Для більш ефективності та заощаджень   вважаю доцільно ліквідувати збиткові комунальні підприємства на утворення яких тратяться бюджетні кошти, відтак:

- КП «Комунальник» всього з місцевого бюджету отримав майже 1,5 мільйона бюджетних гривень;
- КП «Комунтех» всього з місцевого бюджету отримав майже 700 тисяч бюджетних гривень;
- КП «Міський гуртожиток» всього з місцевого бюджету отримав  майже 3,5 мільйона бюджетних гривень.

Також  з годом  покриваються і  збитки комунальних підприємств  які складають мільйони бюджетних  гривень. 

Мер Білецька також  не в змозі налагодити претензійно-позовну робота з боржниками орендної плати та земельного податку, сума з яких може поповнити місцевий бюджет майже на 3 мільйона гривень.

Не дивлячись ні на що мер Білецька і далі поступово впроваджує свої експерименти над освітою та терпінням містян.

Зараз до експериментальної лабораторії по знищенню освіти в місті, потрапила   ЗОШ №9 в якій цього року Білецька запланувала нові експерименти, а саме закрити 5-й та 8-й клас,  чим ігнорує  Розділ XII ПРИКІНЦЕВИХ ТА ПЕРЕХІДНИХ ПОЛОЖЕНЬ ЗУ «Про освіту» який тлумачить, що особи, які належать до корінних народів, національних меншин України і розпочали здобуття загальної середньої освіти до 1 вересня 2018 року, до 1 вересня 2020 року продовжують здобувати таку освіту відповідно до правил, які існували до набрання чинності цим Законом, з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою, тому закриття 5-го та 8-го класів ЗОШ №9 не залишають батькам право вибору, як здійснювати некомфортний перехід своїм дітям до українськомовної школи № 10 з другою змінною навчання.  Сьогодні 21 серпня 2018 року на комісію було винесено це питання, однак завдяки небайдужому ставленню депутатів  та згуртованості батьків  до проблем міста та відстоювання своїх  інтересів, це питання було знято з порядку денного.

Тимур Сбєжнєв 
Голова Донецької обласної організації політичної партії
«Громадський Рух «Народний  Контроль»

3 комментария:

  1. А что хорошего можно ждать от коммунистки? Коммунисты если строили то только бараки, если воровали так только по-крупному, если врали так только на дурака

    ОтветитьУдалить
  2. А что хорошего в нынешней власти?

    ОтветитьУдалить
  3. И что же крупного упёрли комуняки?! Расскажи плиз! Весьма интересно!!!

    ОтветитьУдалить