21 мая 2019 г.

«Позначилися голодування і самопідпал», — профспілковий лідер гірників Донбасу госпіталізований до Києва у тяжкому стані


З Мирнограда на Донеччині в київський Інститут нейрохірургії ім. Ромоданова був госпіталізований глава місцевої організації Незалежної профспілки гірників України Селидово та Новогродівки Віктор Трифонов.

Лікарі діагностували у Віктора Трифонова мікроінсульт. Також, за висновками медиків, раніше профспілковий лідер також переніс мікроінсульт, але в той раз не звертався до лікарів, повідомив глава НПГУ Михайло Волинець.

За словами Михайла Волинця, здоров'я профспілкового лідера було сильно підірвано голодуваннямі, які той неодноразово оголошував, захищаючи права шахтарів Донбасу, а також домагаючись виплати заробітної плати гірникам.

Так, тільки в минулому році Віктор Трифонов двічі оголошував голодування — в Києві, вимагаючи виплати заробітної плати шахтарям ДП «Селидіввугілля», а також в Селидово, домагаючись погашення боргу із зарплати для робітниць непромислової групи підприємства.

Під час голодування в Києві він відмовлявся від їжі більше тижня і припинив протест тільки за наполяганням медиків, які заявляли, що продовження акції небезпечно для його життя.

У 2016 році, після шестиденного голодування в будівлі Міненерговугілля Віктор Трифонов підпалив себе, щоб привернути увагу влади до ситуації у вугільній промисловості — тоді гірники також вимагали погашення боргів із зарплати. В результаті самопідпалу Віктор Трифонов отримав опіки очей, а також шиї, обличчя та грудей.

«На жаль, наслідками постійніх стресів стають важкі хвороби, — розповів Михайло Волинець. — Нервові клітини знищуються під час боротьби за права працівників, бо неможливо буті байдужим, коли страждають люди. Все це призводить до втрати здоров'я профспілковими лідерамі. Натомість „смотрящие“ та злодії при власти набівають собі кишені, особливо у такий, як зараз, перехідній період».

Михайло Волинець також повідомив, что Віктор Тріфонов пройде курс ребілітації.

Комментариев нет:

Отправить комментарий